Eğitim:
3Bilgi Eğitim Kurumları - Arapça Kursu

Mersin Haber Ajans

Ülkemizde verilen yabancı dil eğitiminin kalite düzeyi halen tartışmaya açık bir konu. Öğrenciler ilköğretim dördüncü sınıftan itibaren İngilizce eğitimi almalarına rağmen ilerleyen yıllarda İngilizce eğitimi konusunda bir ilerleme sağlayabilmiş olamıyorlar. Öğrencilerin büyük bir kısmında görülen bu durum verilen eğitimin kalitesini de tartışmaya açıyor. Okullarda öğretilen teorik yabancı dil eğitimi, öğrencilere İngilizce konuşabilme ve anlayabilme yetkinliği kazandıramıyor. Teorik eğitimin pratik eğitim ile bir arada kullanılmıyor olması nedeniyle böyle bir tablonun ortaya çıktığını öngörebiliriz.

Yabancı dil eğitimi alanında kaliteli bir eğitim hizmeti sunan 3bilgi Eğitim Kurumları, dil eğitimi alanında deneyimli öğretmenlere sahip durumda. 3bilgi Eğitim Kurumları Arapça dili eğitimini özgün ve yeni eğitim teknikleri kullanarak gerçekleştiriyor. Öğrencileri bulundukları seviyelere göre sınıflara ayırarak kaliteli bir Arapça dili eğitimi sağlayabilmek artık mümkün. Birçok yaş grubu için devam eden Arapça dili eğitimlerimiz belirli seviyelere ayrılıyor. Toplumda var olan yanlış algının bir sonucu olarak Arapçanın öğrenmesi oldukça zor bir dil olduğu söyleniyor. Bu algının gerçekçi olmadığını söyleyebilmek mümkün. Dünyanın 26 ülkesinde resmi dil olarak kullanılan Arapça, eğitmenlerimiz tarafından belirli seviyelerde öğretiliyor. Kaliteli bir Arapça kursu için 3Bilgi Eğitim Kurumlarını tercih edebilirsiniz.

3bilgi Eğitim Kurumları Arapça kursu kapsamında eğitim veren eğitimcilerin bir kısmı ana dili Arapça olan öğretmenlerdir. Başlangıç seviyelerinde Türk öğretmenler bulunurken daha yüksek seviyelerde de Arap öğretmenler yer alıyor. Bu sayede hiçbir şekilde Arapça dili bilmeyen öğrencilerin başlangıç seviyelerinde teorik bir öğretim gerçekleştiriliyor. Ayrıca metin çalışmaları uygulanarak öğrencilerin kelime dağarcıklarının genişlemesi sağlanıyor. Bu iki temel uygulama, bireylerin Arapça öğrenme yetkinliği kazanabilmeleri açısından oldukça önemli. Başlangıç seviyelerinde genel olarak dilbilgisine ağırlık veriliyor.

Ülkemizde yabancı dil eğitiminde yaşanan eksiklikler ve yetersizliklerden dolayı bu eğitime karşı bazı ön yargıların oluştuğunu söyleyebiliriz. Yabancı dilin yalnızca yurtdışında öğrenilebileceği algısı taşıyan toplum, bu konudaki olumsuz deneyimlerini hatırlayarak böyle bir yargıya varabiliyor. Yabancı dil eğitiminde geçmişte yaşanan olumsuz deneyimler, bireylerin yeni bir yabancı dil eğitimi için adım atmalarını büyük ölçüde engelliyor. 3bilgi Eğitim Kurumları ilkeli ve profesyonel eğitim anlayışı çerçevesinde ön yargılarınızı geçmişte bırakmanız için iyi bir seçenek.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mersin Üniversitesinde Dil bilimci Öğrencilerinin...
Mersin Üniversitesi ile Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği arasında “dilbilim topluluğu...

Haberi Oku