DOLAR 31,1887 0.14%
EURO 33,8134 0%
ALTIN 2.038,210,27
BITCOIN %
Mersin
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

ABONE OL
24 Mayıs 2022 18:29
Göğüs Büyütme Estetiği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göğüs Büyütme Estetiği

Halk arasında “silikon cerrahisi” olarak bilinen meme büyütme ameliyatı, en sık yapılan estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. Meme büyütmede meme protezleri yada yağ enjeksiyonu meme dokusunun veya kaslarının altına yerleştirilir. Meme büyütme fiyatları yapılan işleme göre belirlenir.

Uygun meme büyütme fiyatları ile birçok kadın yeni bir benlik imajından ve daha fazla özgüvenden son derece memnundur. Olası riskler, komplikasyonlar ve ameliyat sonrası bakım dahil olmak üzere sürecin neleri gerektirdiğini anladığınızdan emin olun. Kadınlarda meme büyütme nedenleri kişisel olarak değişmektedir. Her kadın meme büyütme işlemini farklı sebepler ve öncelikler için tercih eder.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüslerinizin çok küçük olduğunu düşünüyorsanız meme büyütme ameliyatı için uygun bir adaysınız. Göğüslerinizden biri diğerinden küçükse silikon ameliyatı sizin için doğru olabilir. Göğüsleriniz deforme olmuşsa, göğüsleriniz dolgun değilse, göğüsleriniz hamilelikten beri sarkmış ve küçülmüşse meme estetiği yaptırabilirsiniz.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme doğal yağ enjeksiyonu veya yapay silikon meme protezi takılması ile yapılabilir. Silikon ameliyatında protez çoğunlukla 3 yerden kesiler yapılarak yerleştirilir.

  • Meme altı kırışıklığı (meme altı)
  • Memenin kahverengi kısmının altından (areola)
  • Aksiller göğüs (eksenler),

Her operasyonun kendine göre teknik prosedürü bulunur. Meme büyütme fiyatları yapılan işleme göre farklılık gösterir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Bu operasyon cerrahi bir işlemdir ve hasta genel anestezi altında uyutulur. Bu nedenle herhangi bir hastalığın olmaması, hamile olmamak, emzirmemek önemlidir. Görüşme günü hastalara kan tahlilleri yapılır ve anestezi çalışmaları tamamlanır. Sonrası hastaların uygun açılardan fotoğrafları çekilir.

Meme ameliyatı olması gereken her hastanın yaşına ve meme dokusunun yoğunluğuna göre ultrason veya mamografi çektirmesi istenir. Bu görüntüler postoperatif takip için referans görevi görür. Hastaların operasyondan 4 hafta önce sigarayı bırakmalarını ve operasyondan 4 hafta sonrasına kadar sigara içmemeleri yararlıdır. Daha detaylı bilgi ve meme küçültme fiyatları için uzman hekimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan sonra hastanın kendini koruması, hızlı bir iyileşme için gereklidir. Operasyona bağlı olarak her hasta için özel bazı durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle göğüs bölgesinde morarma ve şişlik belirgindir. Meme ucundaki his kaybı da ameliyatın neden olduğu geçici bir sorun olarak görülebilir. Bütün bunlar iyileşme süreciyle birlikte meme küçültme fiyatları sürecini etkileyerek ortadan kalkacaktır. Hastanın endişelenmesine gerek yoktur.

Cerrahlar hastayı ameliyat öncesi ve sonrası aşama hakkında tam olarak bilgilendirdiği için hastalar sürece hakimdir. Hastalar işlem tamamlandıktan bir hafta sonra işlerine dönebilmektedir. Ancak kendilerini korumaya devam etmeleri gerekir. Bir süre spordan uzak durmaları gerekir. Ayrıca havuzda veya denizde yüzmemek de faydalıdır. Meme küçültme fiyatları ve sürece dair daha fazla detay için iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı kadınlar için sadece estetik bir gereklilik değildir. Özellikle büyük ve sarkık göğüsler sırt veya boyun ağrısına neden olabilir. Bu, sonunda kambur gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Ayrıca bazı kadınlarda sutyen koldaki sinirlere baskı yapar. Günümüzde uygun meme dikleştirme fiyatları bu alandaki talebi artırmaktadır.

Meme Dikleştirme Kimlere Uygulanır?

Yıllar geçtikçe memenin derisi ve bağ dokusu hamilelik, emzirme, yerçekimi gibi faktörler nedeniyle elastikiyetini kaybeder. Sonuç olarak memenin şekli kötüleşir, yumuşamaya ve sarkmaya başlar. Ayrıca meme uçları normalden daha geniş olabilir. Göğüs dikleştirme, göğüslerdeki fazla deriyi alan ve göğüs iç dokusunu şekillendirerek sarkık göğüsleri yeniden şekillendirmek, dikleştirmek ve sıkılaştırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Meme başı ve çevresi istenilen pozisyona getirilerek meme ucu çevresinin genişliği azaltılabilir. Alternatif bir yöntem olarak hafif meme sarkması olan hastalarda sıkılaştırma ancak silikon protez ile sağlanabilir. Detaylı bilgi ve meme dikleştirme fiyatları için uzmanlara başvurabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

  • Yürümek mümkündür ancak yoğun efor ve göğüs kaslarının gerilmesini gerektiren sporlar (örneğin tenis, yüzme) 6-8 hafta ertelenmelidir.
  • Hastalar genellikle birkaç gün sonra işe dönebilirken, 1 hafta araç kullanmamaları, 3 hafta ağır kaldırmamaları ve kollarını kaldırmaktan kaçınmaları önerilir.
  • Yaraların aktif olarak iyileştiği ilk 15 gün terlemeden kaçınılmalıdır.
  • Egzersiz yaparken doktorunuzun önerdiği bir sutyen kullanın.
  • Memenin 4-6 hafta direkt güneş ışığından korunması önerilir. Özellikle bir kesik izi, 50 faktörlü güneş kremi veya yapışkan bant ile korunmalıdır, aksi takdirde iz koyulaşacaktır.
  • Meme protezi hamileliği engellemez. Olumsuz durumlar olmadan emzirebilirsiniz.
  • Röntgen teknisyeni mamografik kontrolden önce bilgilendirilmelidir. Görüntüleme uygun şekilde yapılmalıdır, meme protezi, MR ve BT taramalarından etkilenmez ve radyolog görüntüleri kolaylıkla yorumlayabilir.

Meme Dikleştirme Fiyatları

Göğüs dikleştirme fiyatları kullanılan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Sadece dikleştirme, asimetri düzeltme, sertleştirme ya da silikon protez ameliyatı gibi meme dikleştirme fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Buradaki ana hesaplama kriteri hizmet miktarıdır. Meme dikleştirme fiyatları hakkında hizmet miktarı nedeniyle net fiyat verilmesi mümkün değildir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.