Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Levent lazer epilasyon yöntemleri günümüzde teknolojik gelişmelerin artış göstermesi sayesinde uygulaması artık çok kolay ve bir o kadarda sağlık açısından güvenli yöntemler haline gelmiştir. Epilasyon için kullanılan yöntemler bu şekilde sıralanır. Işıklı epilasyon, cımbız epilasyon, jelli epilasyon, ampullü epilasyon, iğneli epilasyon olarak bilinir. Bu epilasyon çeşitlerinde cımbızlı olan epilasyon tekniği günümüzde artık kullanılmıyor. Diğer epilasyon yöntemleri ise birbirine göre olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Kullanılmış olan epilasyon yöntemleri her bireyde aynı başarıyı istanbul escort getirmeyebilir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kişiye uygulanmış olan vücut bölgesine ve kıl tipine uygun ışık enerjisi ulaştırarak kılların giderilmesini sağlayan hızlı etkili bir o kadar da güvenli geleneksel yöntemlere göre daha az acı hissettiren bir tekniktir. Verilmiş olan ışık cilde zarar vermeden kıl kökünde ısıya dönüşür ve kılların zayıflayarak yok olmasını sağlamış olur. Verilmiş olan lazer ışığının amacı kıl folikülünün çevresinde yer alan renk hücreleridir

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırmak diğer epilasyon türlerine göre oldukça avantajlıdır. İğneli epilasyon çeşidine göre lazer epilasyon ağrısı ve kısa süren bir yöntem olarak uygulanır. Lazer epilasyon geniş alanlara ve aynı seansta tüm vücuda yapılabilme imkânı vardır. İşlem bittikten sonra lazer epilasyon yapılan bölgede herhangi bir iz kalıntısı bulunmaz.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Sarıyer lazer epilasyon işlemi herhangi bir cilt problemi ve hastalığı olmayan 18 yaş üzeri her bireye rahatlıkla uygulanabilir. Kadın ve erkek olmak üzere cinsiyet fark etmeden bedendeki kıllardan rahatsızlık duyan herkes Sarıyer lazer epilasyon merkezimizdeuygulamalardan yararlanabilir.

Bununla beraber hormon bozuklukları sebebiyle aşırı kıllanma görülen 18 yaş altındaki çocuklarda da Levent lazer epilasyon yönteminde yararlanıldığı görülür. Bazı kişilere lazer epilasyon uygulaması önerilmez. Bunlar kıl renginin sarı, gri, beyaz ya da kızıl olanlara lazer epilasyon uygulaması önerilmez. Aynı zamanda hamile olan hamilelik şüphesi bulunan çok ince ve yumuşak kıl sahibi kişiler kısırlık tedavisi görenlere lazer epilasyon uygulaması önerilmez.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Beşiktaş lazer epilasyon bedende istenilmeyen tüylerin bulunduğu her alana rahatlıkla uygulanabilir zararsız bir yöntemdir. Lazer epilasyonda epilasyon yapıldığı bölgeye göre doğru cihaz seçimi oldukça önemlidir. Bunun beraberinde işlem esnasında göz bölgesine lazer ışınları ile temasının engellenmesi gerekir. Bu esnada hastaya koruyucu gözlük takılır.

Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Bedendeki kılların büyüme duraklama ve dökülme gibi evrelerinden geçirilir. Beden bölgelerine göre değişebilen beraberinde kıllar%30-%70 gibi oranlar arasında telojen evresinde bulunur. Bu sebeple işlem belli aralıklarla tekrarlanması gerekir. Seans sayısı ve seans aralıkları işlemi yapıldığı beden bölgesine cildin rengini kılların inceliği ya da kalınlığına hormonal durumlara göre değişiklik gösterir.

Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Beşiktaş lazer epilasyon işlemi uygulanırken ağrı ya da acı hissedilmesi kişiye göre değişiklik gösterebilir. Uygulama esnasında hissedilen ağrı dayanılmayacak derecede zor bir ağrı türü değildir. Bu işlem esnasında hissedilen ağrı duyusu kişiler tarafından lastik çarpması gibi ya da iğne dokunması şeklinde tarifi söz konusudur.

Seans sonrası birkaç dakika kadar süren kızarıklık ve beraberindeki şişlik oluşabilir bu normaldir. Fakat bu durum belirli bir süre geçtikten sonra geçer ve kişiler günlük aktivitelerini herhangi bir şekilde etkilemez.

Epilasyon Sonrası İz Kalır Mı?

Lazer epilasyon sonrası uygulanan bölgede hafif bir şekilde kırmızılık olmasın normaldir. Fakat bu kırmızılık kalıcı değildir belli bir süre geçtikten sonra kızarıklık geçecektir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon merkezimizde epilasyon konusunda her türlü hizmeti sağlıyoruz. Fiyatlar konusunda kesin bir bilgiden bahsetmek doğru bir bilgi sayılmaz. Çünkü Levent lazer epilasyon merkezimizde fiyatlar uygulanan seanslar yönteme göre değişebilir.

Etiketler

YORUM YAZIN