Meta Quest 2

Valve‘ın 2022 Ocak ayı Steam anketi yayınlandı. Bu noktada Meta Quest 2 nezdindeki artış geçerliliğini koruyor. Hatta yakında yavaşlama belirtisi göstermediği de açıkça görünüyor. Şirket, aylık anketi aracılığıyla Steam üzerinden oyun oynarken hangi donanım ve yazılımın kullanıldığı hakkında anonim veriler topluyor.

Steam platformunda VR başlığına sahip yüzde 2,14 oranında oyuncu var. Bu oyuncuların yüzde 46‘sı diğer seçeneklere kıyasla Quest 2 VR başlığını tercih ediyor. İstatistiğe baktığımızda, Aralık 2021 ayına göre yüzde 6,4‘lük bir artış görünüyor.

Steam‘in açıkladığı verilere göre en çok kullanan başlıkların lideri Meta Quest 2 olarak belirlendi. Bu noktada platformda kullanılan VR başlıklarının üçte ikisinden fazlasını oluşturdu. Onu takip eden ikinci sırada HTC ve üçüncü sırada Valve yer aldı.

Steam‘de bağımsız VR setlerinin toplam popülaritesi de yüzde 50 oranının üzerine çıktı. Bu da yalnızca PC’de çalışmak için tasarlanmış cihazlardan daha fazla insanın bu cihazlarla Steam PCVR oyunları oynadığı anlamına geliyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir