Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasına göre, yurt genelinde beklenen hava durumu raporunu yayımlayarak 26 il için sağanak yağış uyarısı yaptı. Yurdun batı kesiminde başlayan sağanak yağışlar doğu bölgelerinde karla birlikte etkili olacak. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, katıldığı CNN Türk canlı yayınında, İstanbul için kar uyarısında bulundu. Prof. Dr. Şen, “Salı günü Balkanlardan gelen soğuk hava kütlesi ile çarşamba ve perşembe günü İç Anadolu, İç Ege dahil Uludağ Kartepe’de yarın akşamdan itibaren başlayacak. Kar yağışı doğuya doğru hareket ederken cuma akşamı Marmara bölgesinde kar yağışının yağma ihtimali çok yüksek” dedi.

Yağışların bu sabah saatlerinde Kocaeli ve Bursa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının İç Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN