Türk sporculardan İtalya Monza’da çifte zafer!

Türk sporculardan İtalya Monza’da çifte zafer!

[ad_1]

 

Hafta sonu dünyanın en ünlü pistlerinden biri olarak kabul edilen İtalya, Monza’da iki sporcusu ile yarışan Bitci Racing Team AMS podyum serisini sürdürerek hem cumartesi hem de pazar günü elde ettikleri birincilikler ile iki kez İstiklal Marşı’mızı dinletmeyi başardı! 

Bitci Racing Team AMS, hafta sonu gerçekleşen TCR İtalya Şampiyonası Monza yarışlarında DSG klasmanında şampiyona lideri olan sporcusu Vedat Ali Dalokay ile Seq klasmanında ise sadece bu özel yarışta deneyim kazanması için 17 yaşındaki genç sporcusu Zekai Özen ile start aldı.

 Vedat puan farkını açarak şampiyona liderliğini sürdürdü ve iki kez podyumda İstiklal Marş’ımızı dinletmeyi başardı!

 Bu sezon gerçekleşen 8 yarışta 6 birincilik ve 2 ikincilik elde ederek TCR İtalya şampiyonası DSG klasmanında mutlak bir hakimiyet kuran sporcumuz Vedat Ali Dalokay birçok temasın yaşandığı kaotik yarışta tecrübesi ile hatasız bir hafta sonunu geride bıraktı ve podyumda iki kez istiklal marşımızı dinleterek bir kez daha bizleri gururlandırdı.

 Zekai’den ilk İtalya TCR Şampiyonası deneyiminde etkileyici performans!

 Takımımızın ve ülkemizin 17 yaşındaki genç yeteneği Zekai Özen 40 otomobilin start aldığı TCR İtalya şampiyonasında deneyim kazanmak için ilk kez kullandığı otomobili ile TCR Seq klasmanında yarıştı. İki yarışta da girdiği tampon tampona mücadeleler ile birçok güçlü rakibini geride bırakmayı başaran sporcumuz ilk yarışta genel klasman 19’unculuğu ve ikinci yarışta ise genel klasman 20’nciliği elde etti. Zekai’nin şampiyonada tek yarışlık start aldığı için ekstra 20 kg handikap ve toplamda ise 50 kg’lık ekstra ağırlık ile bu dereceleri elde etmesi sporcumuz için önemli bir deneyim ve başarı oldu.     

Monza’daki çifte zafere ilişkin açıklamalarda bulunan Bitci Racing Team AMS Takım Direktörü İbrahim Okyay, “TCR İtalya şampiyonası tüm dünyada gerçekleştirilen TCR serileri içinde özel bir yere sahiptir ve en zorlu şampiyonalardan biri olarak kabul edilir. Hafta sonu gerçekleşen ve 40 otomobilin start aldığı ilk yarışta 27 otomobilin yaşanan temaslar ile hasar almış olması ve Pazar günü yarış komiserleri tarafından tüm pilotların uyarılması bile şampiyonanın ne kadar sert ve zorlu olduğunun bir göstergesidir. Bu temaslardan sporcularımızın da etkilenmiş olmalarına rağmen elde ettikleri sonuçlar takım için daha da değerli olmuştur.” dedi. 
MHA

[ad_2]

MHA

Etiketler